Самолетен билет София - Аламейн - София за директен чартърен полет на авиокомпания "BH air" / "Bulgaria air" с включени летищни такси
Ръчен багаж до 7 кг. и чекиран багаж до 20 кг.
Описаните в програмата трансфери
4 нощувки със закуски и вечери (без включени напитки) в хотел "Pyramids Park" 4* (или подобен) в мегаполиса Кайро (в района на Гиза)
3 нощувки със закуски и вечери (без включени напитки) в хотел Hotel Porto Marina Resort & Spa 5* или подобен в Аламейн
1 обяд в местен ресторант в Александрия, без включени напитки
2 обяда в местен ресторант в Кайро, без включени напитки
Описаната туристическа програма в Александрия и Кайро
Входни такси за посещаваните по програмата обекти без посочените в "Цената не включва"
Екскурзоводско обслужване от местни екскурзоводи
Водач на български език по време на престоя.
Застраховка "Помощ при пътуване в чужбина" с асистанс и лимит на отговорност 10 000 EUR на застрахователна компания "Евроинс АД"
Входна виза за Египет: 25 USD - заплаща се задължително на летището в Аламейн (при промяна в цената, туристите ще бъдат уведомени своевременно.)
Бакшиши за местните представители: 20 USD на турист за целия престой (заплащат се задължително на място, на екскурзовода или представителя и е за шофьори, носачи, пикола). Културните особености на дестинацията предполагат заплащането на бакшиш в посочения размер, което показва уважение към работата на съответните лица и прави приятно впечатление
Такса гориво и вредни емисии - обявява се 21 дни преди полета (доплаща се задължително, в случай че бъде обявена такава)
Обяд, освен описаните в цената включва
Входни такси за за Хеопсовата пирамида (около 1500 EGP), пирамидата на Джосер (около 280 EGP)
Допълнителни услуги и екскурзии по програмата
Напитки по време на обедите и вечерите
Входни такси за други музеи, обекти и прояви, посещавани по желание
Местен и градски транспорт
Разходи от личен характер
За лица над 64 г. автоматично се добавя доплащане за завишена застрахователна премия.